r

Celem programu Atrakcyjna Mama jest poprawa komfortu życia, profilaktyka nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów, walka z bólem, przywrócenie do normy powłok brzusznych po ciąży oraz przyspieszenie zmian połogowych.

Program Atrakcyjna Mama to cykl spotkań z fizjoterapeutą (w gabinecie lub w domu pacjentki), mających na celu szybki powrót do formy kobiety po ciąży i po porodzie. Program obejmuje 1 wizytę przed i 4 wizyty po porodzie. Na pierwszym spotkaniu fizjoterapeuta przekazuje podstawowe ABC, czyli jakich zachowań należy unikać, aby nie zaszkodzić sobie po samym porodzie (jeśli chodzi o dno miednicy). Jest to bardzo ważna profilaktyka nietrzymania moczu oraz obniżenia narządów. Omawiane są również ćwiczenia, które należy zacząć wykonywać już podczas pobytu szpitalnego.

Pozostałe wizyty obejmują:

  • ocenę pracy mięśni dna miednicy, ocenę brzucha po ciąży i po porodzie (tzw. rozejście kresy białej)

  • ból krocza

  • ból rany po cesarskim cięciu, ocena blizny

  • hemoroidy

  • walka z bólem pochodzącym z całego ciała

  • usprawnianie po porodzie

 

Więcej informacji o programie:

atrakcyjnamama.pl
terapiadnamiednicy.pl

Ta strona używa plików cookie. Klikając "Akceptuj", zgadzasz się na ich używanie przez ten serwis. więcej informacji

Możliwość zapisywania ciasteczek przez tę stronę została włączona, aby dać Wam możliwość pełnego korzystania z serwisu. Jeśli będziecie kontynuować przeglądanie tej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, lub użyjecie klawisza "Akceptuję" wyrażacie zgodę na zapisywanie "ciasteczek" przez niniejszy serwis.

Zamknij